Wystawa:  "Kamienna opowieść"  Galeria FOCUS" Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne 

Al. Wojska Polskiego 37, 58-500 Jelenia Góra

Postać

Krzyk

Słupy

Spirala

Klepsydra

Nad czeluścią

Ściany

Przekątna

Skany

Pajęczyny

Kumoszki

Igła

Mówi się,  iż ktoś „milczy jak głaz”, czy jednak jest to prawda?  Czy kamienie rzeczywiście milczą? A może skały  potrafią opowiedzieć historię swoich przemian zachodzących  w czasie milionów lat naprzemiennych destrukcyjnych działań wody, mrozu  i  wiatru. 

          Rezerwat Teplicko-Adrszpaski powstał  właśnie w efekcie erozji piaskowcowych skał.  Licznych odwiedzających od ponad trzech wieków zachwycają rezultaty tych przekształceń. Przez stulecia wiele form skalnych zyskało własne nazwy – jak Starosta i Starościna, Głowa cukru czy wiele innych.  Wbrew pozorom nie jest to jednak świat tylko i wyłącznie nieożywionych skał.  Obserwatora zaskakuje zjawisko współistnienia a może bardziej walki o przetrwanie świata roślin ze światem nieożywionej natury. Na każdym z przedstawianych obrazów znaleźć można ślady tej walki - walki  o przetrwanie w zaskakujących  formach i miejscach.

        Wystawa, którą zatytułowałem „Kamienna opowieść” to seria fotograficznych obrazów która podejmuje próbę  odczytania zapisu przemian oraz odszyfrowania przekazu na dwu poziomach :    w skali makro oraz mikro.

Marek Rawski

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne:       www.jtf.com.pl.      e-mail: jtf@jtf.com.pl

Kilka zdjęć z wernisażu

Marek Rawski

maratoja@maratoja.pl

+48 602474989