Wystawa:  "Kamienna opowieść"  Galeria FOCUS" Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne 

Al. Wojska Polskiego 37, 58-500 Jelenia Góra

Postać

Krzyk

Słupy

Spirala

Klepsydra

Brama

Kapliczka

Ściany

Na występie

Nad czeluścią

Straceńcy

Przegrani

A jednak rośnie

Przekątna

Życie na skale

Igła

Przekorne

Skany

Kumoszki

Pajęczyny

Paproć

Wypłukane

Nisza

W szczelinie

W załomie

Słup

Tańczące korzenie

Mówi się,  iż ktoś „milczy jak głaz”, czy jednak jest to prawda?  Czy kamienie rzeczywiście milczą? A może skały  potrafią opowiedzieć historię swoich przemian zachodzących  w czasie milionów lat naprzemiennych destrukcyjnych działań wody, mrozu  i  wiatru. 

          Rezerwat Teplicko-Adrszpaski powstał  właśnie w efekcie erozji piaskowcowych skał.  Licznych odwiedzających od ponad trzech wieków zachwycają rezultaty tych przekształceń. Przez stulecia wiele form skalnych zyskało własne nazwy – jak Starosta i Starościna, Głowa cukru czy wiele innych.  Wbrew pozorom nie jest to jednak świat tylko i wyłącznie nieożywionych skał.  Obserwatora zaskakuje zjawisko współistnienia a może bardziej walki o przetrwanie świata roślin ze światem nieożywionej natury. Na każdym z przedstawianych obrazów znaleźć można ślady tej walki - walki  o przetrwanie w zaskakujących  formach i miejscach.

        Wystawa, którą zatytułowałem „Kamienna opowieść” to seria fotograficznych obrazów która podejmuje próbę  odczytania zapisu przemian oraz odszyfrowania przekazu na dwu poziomach :    w skali makro oraz mikro.

Marek Rawski

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne:       www.jtf.com.pl.      e-mail: jtf@jtf.com.pl

Kilka zdjęć z wernisażu

Jelenia Góra

+48 602 474 989

adres e-mail: maratoja@maratoja.pl